Listopad 2012

Nakladatelství

30. listopadu 2012 v 23:02 | redakce

Nakladatelství, se kterými spolupracujeme:FRAGMENT
Spolupracujeme

30. listopadu 2012 v 23:02 | redakce

Spolupracujeme s:Redakce

30. listopadu 2012 v 23:01 | redakce

Vedoucí oddělení:

Jméno: Veronika Háková
Povolání: studentka gymnázia
Zájmy: četba, tvůrčí psaní, fotografování, kreslení, psychologie, filmy, hudba
Oblíbení autoři: Stephen King, John Irving, David Nicholls
Motto: Za člověka mluví jeho činy.
O mně: Raději než o sobě bych hovořila o druhých, ale co nadělám. Asi jako každý mladý člověk jsem i já ráda ve společnosti přátel. Ráda si zalezu do postele s dobrou knížkou, šálkem kvalitního sypaného čaje, ale se stejným zápalem spořádám svíčkovou se šesti nebo vytvořím obraz, který má ryze realistické základy, ale výsledek působí přesně opačně.


Redaktoři:

Jméno: Barbora Hrůzová
Povolání: dokumentátorka Archeologického ústavu Akademie věd ČR
Něco o mně: Jmenuju se Barbora Hrůzová, bydlím v Praze - Břevnově, ale původem jsem z Brna. Tam jsem vystudovala střední knihovnickou školu a velmi ráda se tam vracím, protože Brno je prostě ... Brno :-)) Do Prahy jsem odešla ve dvaceti letech do střediska vrcholového sportu Svazarmu - střílela jsem z pistole. Pak jsem se provdala a mám teď dva dospělé syny. Od roku 1996 pracuju v Archeologickém ústavu Akademie věd ČR jako dokumentátorka a svoji práci mám moc ráda. Napsala jsem (zatím) 7 knih, šestá mi vyšla minulý týden a sedmá má vyjít ještě před Vánocemi, ale přesné datum mi zatím nakladatel nesdělil. Píšu romány, detektivky a občas do toho přimíchám i trochu nadpřirozena a historie.

Jméno: Marie Lachendrová
Povolání: studentka gymnázia
Zájmy: čtení, psaní, kresba, filmy, hudba, relaxace

O mně: Tak, čím bych začala. To důležité, co bych snad měla říct, je, že mým koníčkem a vášní jsou knihy. Nejvíce času trávím tedy u nich. Ráda jsem v mezi přáteli, lovím inspiraci a nasávám atmosféru po různých čajovnách v Ostravě. Co bych však do nedávna neřekla je, že zbožňuji kina. Mít tak vlastní a moci se tam zavřít, kdykoliv bych chtěla! Je toho hodně, a tak bych o sobě ani za dvě stránky zdaleka neprozradila dost.

Jméno: Alžběta Poskočilová
Povolání: žákyně ZŠ

Jméno: Klára Axamská
Povolání: studentka SŠ

Jméno: Kristýna Bednářová
Povolání: matka na plný úvazek
Ahoj :-) Jmenuji se Kristýna Bednářová, ale všude na internetu se prezentuji pod přezdívkou Safienka. Ikdyž mám za sebou nějakých x školních let, tak jsem ve psaní začátečník. To nic nemění na tom, že mě to baví a ráda se učím nové věci, finty apod. Původem pocházím z Orlických hor, ale ve finále jsem zakotvila v Liberci, kde jsem vystudovala, několik let pracovala a aktuálně si užívám příprav na mateřskou "dovolenou". Mezi mé zájmy patří čtení, psaní, vaření, různé tvůrčí šílenosti, ezoterika a v poslední řadě zvířata, od malých po velké.

Jméno: Adéla Vörösová
Povolání: studentka SŠ
O mně:
Ahoj, jsem Adéla Vörösová, studuji Střední zdravotnickou školu v Klatovech. Asi jako většina zdejších ráda čtu a píšu. Moje umělecká tvorba si dává za cíl být co nejvíce realistická a představovat lidem věci, kterým se většina otáčí zády. Samozřejmě i čtení ubírám tímto směrem, tudíž mám ráda autory neštítící se krve aj. Za čas svého čtení jsem narazila na skvělé i horší autory, jsem tedy dost vybíravá a jen tak něco se mi nelíbí.


Jméno: Natalie "Surynka" Peyrichout
Povolání: Studentka SOŠ pro administrativu EU v Praze
Něco o mně: V některých věcech s přehnaně vysokým sebevědomím, v jiných zase velmi pesimistická a bez špetky sebevědomí - to bývá častěji. Knihy miluji odmalička a sním o tom, že jednou budu mít doma obrovskou knihovnu s pracovním stolem, na kterém by stála taková ta zelená lampička, jak bývá ve filmech nebo velkých knihovnách. Miluju horkou čokoládu, kvalitní čaje (nejlépe bez cukru) a kvalitní kávu. S velkým nadšením se věnuji historické lukostřelbě, jezdectví a plavání. Zamilovala jsem si vysedávání v kavárnách s dobrou knížkou a kdekoliv jsou knížky, jsem schopná zůstat hodiny. To je důvod, proč bych se knihkupectvím měla vyhýbat (ne, že bych to dělala), protože jinak se nestane, že bych odešla s prázdnou, takže je to zhruba tak stejné, jako když zajdu do obchodu s oblečením nebo botami. Věnuji se také psaní povídek a knih a jednu větší povídku do kapsy v současnosti (únor-březen 2013) nabízím v nakladatelstvích.
Web o mně, úvahy, poznámky ze života a můj pohled na okolí, kresby a fotky: http://nataliepey.blog.cz/ - pozn.: teprve to rozjíždím :)


Externí redaktoři:

Jméno: Filip Faja

Jméno: Micha K.
Povolání: studentka VŠ
O mně: Zdravím všechny, díky studiu zdejší vysoké školy se začínám považovat za obyvatele města Olomouc.
Literatura je jedním z mých koníčků, ať již jsem na straně čtenáře, nebo pisálka. Miluju většinu těch velikých děl, které nenávidí ti, co se o nich ve školách nedobrovolně učí. Naopak jsou mi cizí některá modernější témata, která do školních osnov povětšinou stále hledají svoji cestu. Stejnou cestu, jakou již mají otevřenou do srdcí mas lidí, které je dělají hodnotnějšími před historií tolikrát vzpomínanými umělci.


Kontakt

30. listopadu 2012 v 23:01 | redakce
nu.literatura@gmail.com

Chcete být jedním z nás?

20. listopadu 2012 v 18:09 | redakce

Nábor redaktorů!

Baví Vás psát a chtěli byste se někde realizovat?
Jste pravidelní čtenáři našeho magazínu a rádi byste se podíleli na tvorbě jeho obsahu?
Jste knihomolové a rádi byste začali se psaním recenzí jinde než na svém blogu?

Máme pro Vás místo!

Oddělení literatury Kulturního online magazínu Numéro Un hledá schopné jedince, pro které jsou knihy vášní a celoživotní láskou. Máme zde prostor pro autory recenzí, literární historiky i teoretiky, lidi s myslí otevřenou a novým nápadům přístupnou. Uvítáme postřehy a tipy na zlepšení, pokud přijdete a předložíte nám koncept rubriky, kterou byste uvítali a zároveň se rádi ujali jejího uvedení do provozu, pak jste na správné adrese.

Každý svého štěstí strůjcem!

Máte chuť připojit se k partě redaktorů, které baví rozebírat téma literatury na 100 + 1 způsob? Postup jak Vám přání splnit je prostý. Budete potřebovat dvě základní věci. První bude medailonek, v němž napíšete něco o sobě, který bude v případě přijetí uveřejněn v sekci "Redakce" mezi miniprofily ostatních redaktorů. Druhou pak ukázka tvorby, splňující následující parametry:
  • minimální rozsah 1 strana A4
  • publicistický žánr
  • písmo Times New Roman, velikost 12, řádkování 1,0-1,5, běžné odsazení
  • bez hrubých gramatických chyb
  • text psaný v programu Word, nebo OpenOffice
  • text MUSÍ být originálním dílem uchazeče (můžete nám zasílat i příspěvky, které jste zveřejnili na svém blogu apod.)
kterou zašlete na email: literatura-numeroun@centrum.cz.
Upozorňujeme, že publikace na tomto webu probíhá pod civilním jménem redaktora, nebo jím zvoleným pseudonymem dle vzoru jméno+přijmení.

Pokud nás Váš článek zaujme, ozve se Vám vedoucí našeho oddělení a pomocí emailu doladíte detaily spolupráce.

Sedí mezi Vámi náš nový kolega?