Prosinec 2012

Sdílíme: Scott M.; Kněžka

31. prosince 2012 v 11:31 | Filip Faja |  Fantasy
Název: Kněžka
Podtitul: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela
Počet stran: 504
Autor: Michael Scott
Vydavatel: Knižní klub
Série: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela #6

Závěrečný díl fantasy ságy Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Dva, co se musí stát jedním, který pak znamená vše. Jeden svět zachrání, druhý ho zničí.
San Francisco:
Nicolasovi a Perenelle Flamelovým zbývá jediný den života a jeden den na splnění jejich úkolu. Musí zachránit San Francisco. Příšery uvězněné na Alcatrazu se osvobodily a chystají se na město. Pokud je někdo nezastaví, zničí při svém tažení všechny a všechno, co jim přijde do cesty.
Podaří se vědmě a legendárnímu alchymistovi s pomocí dvou největších bojovníků z dávné historie a mýtů ubránit město před zkázou? Nebo je to začátek konce lidského pokolení?
Danu Talis:
Sofie a Josh Newmanovi při sledování Johna Dee a Virginie Darové doputovali do deset tisíc let staré minulosti na Danu Talis. A právě na tomto bájném ostrově rozhodne bitva o začátku i konci.
Scathach, Prométheus, Palamédes, Shakespeare, Saint-Germain i Johanka z Arku jsou zde také. Nikdo z nich neví, za co nebo za koho budou dvojčata bojovat.
Dnes je den, který rozhodne o vítězství nebo zmaru.
Budou dvojčata z proroctví držet při sobě? Nebo se rozdělí - jedno bude bojovat za záchranu a druhé za zkázu světa?

Cook, Robin: Pojistka smrti

27. prosince 2012 v 15:39 | Adéla Vörösová |  Právě vyšlo

Cook, Robin: Pojistka smrti (Knižní klub)
Pia Grazdaniová, nadaná studentka medicíny, spolupracuje na Columbijské univerzitě s podivínským vědcem doktorem Rothmanem na výzkumu, jenž by mohl změnit budoucnost lidstva. A také budoucnost jistých podnikatelů, kteří vydělávají na odkupu pojistek starých a nemocných lidí. Když dojde v laboratoři k tragédii a Rothman i jeho kolega podlehnou nákaze nebezpečným virem salmonely, zdá se to jako nešťastná nehoda. Pia tomu však nevěří a Rothmanovu smrt si bere osobně. Jenomže ti, kdo za onou "nehodou" stojí, nemohou dovolit, aby Pia zjistila, kdo si smrt v laboratoři pojistil ještě další látkou - radioaktivním poloniem.

vázaná, 320 stran, 269 Kč

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ: Mrazivé vyhlídky

26. prosince 2012 v 10:14 | redakce |  Soutěže

Vážení a milí čtenáři,
Vánoce se sice již pomalu ukládají k spánku, aby nasbíraly nové síly na rok příští, když už jsme ale přežili konec světa, zasloužíme si nějakou tu odměnu. Po vzoru soutěže Letem, literárním světem, která proběhla ještě za dob Numéra Un, jakožto jednoho jediného webu, i my vyhlašujeme klání o velice zajímavé ceny. Jste-li psavci básní a máte chuť vyhrát pěknou knihu, čtěte dále.

Agatha Christie po česku aneb rozhovor s Veronikou Černuckou

25. prosince 2012 v 19:59 | Kristýna Bednářová |  Rozhovory

Přináším Vám rozhovor ze zákulisí autorky detektivek a napínavých příběhů. Veronika Černucká, mladá žena, která je známá svou ukecaností, vtipnými připomínkami a hlavně velkým elánem do psaní. Za svůj život stihla vystudovat učitelství pro střední školy, obor český jazyk a společenské vědy, a pak to vzala přes politologii a filozofii na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem ke speciální pedagogice. V poslední době se věnuje novinařině, četbě, vaření, svému zvířecímu miláčkovi a hlavně tedy psaní. Ale abych neprozradila vše, zkusme zjistit, co nám poví samotná umělkyně.

Ve vyšším zájmu; K. McClure: Steven Dunbar opět v akci

23. prosince 2012 v 9:18 | Barbora Hrůzová |  Detektivní

Dílo: Ve vyšším zájmu
Autor: Ken McClure
Překladatel: Libuše Chocholová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Nakladatelství: ALPRESS
ISBN: 978-80-7362-952-6Spisovatel Ken McClure byl pro mne vždy zárukou kvalitního napínavého příběhu z lékařského prostředí, proto jsem při návštěvě knihovny po delší době opět ráda sáhla po jeho novém románu.

Rozhovor se Sasankou

18. prosince 2012 v 8:06 | autor: Tereza Mikulová |  Rozhovory
  • Rozhovor ode mne v novém Numéru bude s pisatelkou Sasankou, kterou můžete znát z jejího blogu povidky-inc.blog.cz, vám přináším zrovna dnes!

Svetoznáma spisovateľka J.K. Rowling

16. prosince 2012 v 15:03 | Casion |  Životopisy spisovatelů

Meno: Joanne
Priezvisko: Rowling
Dátum a miesto narodenia: 31. 7. 1965, Yate
Najznámejšie knihy: Harry Potter
Národnosť: britská
Zamestnanie: spisovateľkaOkřídlená duše; A. Stevensová: Když se nečekané stane skutečností

13. prosince 2012 v 8:32 | Kristýna Bednářová |  Fantasy

Okřídlená dušeDílo: Okřídlená duše
Autor: Amanda Stevensová
Překladatel: Věra Klásková
Rok vydání: 2012
Počet stran: 366
Nakladatelství: Knižní Klub
ISBN: 978-80-242-3699-5


Pokud člověk vyrůstá v kraji plném legend a duchařských pověstí, je vysoká pravděpodobnost, že se tomuto žánru bude věnovat a bude v něm kovaný. Přesně takový případ je v Čechách ještě moc neznámá Amanda Stevensová. Ač je to autorka bezmála padesáti titulů, tak k nám se dostal až několikátý v řadě, který je prvním dílem volné trilogie. Jeho název je Okřídlená duše a věřte, že je to opravdu vyvedené dílo, právem nazvané bestseller.

Rozhovor s... Alexandr Demonio

11. prosince 2012 v 1:04 | Adéla Vörösová |  Rozhovory
autor knihy: Alexandr Demonio
název knihy:
Krvavé postřehy
druh: e-kniha
rok vydání: 2012

Autor o knize:
Krvavé postřehy je sbírka povídek o násilných trestných činech podle skutečných událostí, jež jsou situovány do západočeského kraje. Tyto povídky jsem se snažil pojmout s brutalitou a životností mně vlastní. Aniž by to bylo záměrem, promítla se do knihy spousta mých osobních prožitků a zkušeností, které snad příběhům dodávají mrazivou atmosféru a vtažením do děje.


Právě vyšlo 2.

10. prosince 2012 v 19:29 | Klára Axamská |  Právě vyšlo


Název : Pravá Krev ( True blood)
Mrtvý Bod
Autor: Charlaine Harris
Překlad: Ludmila a Tomáš Havlíkovi
Rok vydání: 2012
Počet stran: 327
Nakladatelství: Baronet a.s.
ISBN: 978-80-7384-545-7

Sookie Stackhouseová je velmi nadaná telepatickými schopnosti, které jí od dětství komplikovaly život. A jako dospělá by si jisté věci nejraději vůbec neviděla, obzvlášť svého upířího manžela Erika ve společnosti jiné ženy.
V tuto nejméně vhodnou dobu se na Ericově pozemku najde mrtvola dívky dvojí podstaty, z níž upír předtím pil. Policie okamžitě zahajuje vyšetření dívčiny vraždy. Při vyštřování ji do značné míry brzdí i neznalost prostředí a zvyklostí upírů, vlkodlaku a jiných nadpřizených bytostí.
Řešení vraždy tak spočívá na Sookie a jejímbývalém příteli Billovi, oficiálním vyšetřovatelem upířího pátého okrsku. Sookie brzy zjistí, že proti ní stojí mnohem nebezpečnější nepřítel, než očekávala - nepřítel, který chce zničit celý svět....