Co se kde děje v adventním čase

9. prosince 2012 v 10:51 | Veronika Háková |  Akce
Vážení a milí čtenáři,
prosinec je především měsícem postupné gradace sváteční nálady a těšení na nejkrásnější svátky v roce, jak Vánoce mnozí z nás označují. Pro knihomily, kteří rádi tu a tam zavítají na nějakou autogramiádu, nebo jinou akci náležící zaměřením k literárnímu oboru, zde máme dárek v podobě tipů, kam zajít. Pevně věříme, že si mezi nimi najdete ten svůj.
ČLÁNEK BUDE PRŮBĚŽNĚ DOPLŇOVÁN.


11.12.2012

Co? - Autogramiáda Mileny Holcové
Kdy? - 11. prosince 2012 od 17 hodin
Kde? - Knihkupectví Barvič a Novotný (Česká 13, Brno 602 00)
______________________________________________________
Milena Holcová je cestovatelka a ve svých dílech popisuje zážitky sesbírané ve všemožných koutech světa. Pobývala mezi mongolskými pastevci, africkými Masaji, zambijskými venkovany, islandskými farmáři, americkou střední vrstvou, laponskými intelektuály, afgánskými táliby, orinockými a mexickými Indiány, domorodci v Laosu i venkovany na Kubě. Je autorkou jedenácti knih a roli spisovatelky chápe jako filozofii a styl, který upřednostňuje zajímavost a svobodu před bezpečím. Ačkoliv dostává pravidelně pozvání do klubů cestovatelů, s díky odmítá. Jak sama tvrdí, nerada by se stala člověkem, který prahne po výsledcích a nejvyšších metách. V prvenství nevidí nic smysluplného, přijde jí zoufale nudné.

Přezrálé broskve jsou studií celoživotního nepřátelství dvou žen. Znají se už z gymnázia, obě studovaly žurnalistiku, ale nikdy neměly a ani nechtěly mít nic společného.
Terezie, atraktivní šéfredaktorka lifestylového magazínu, je podle Anny chladnokrevná mrcha. Anna podle Terezie tlustá, zdroj: web autorkyzaminrákovaná, sebelítostivá babizna. Když je osud potměšile svede dohromady, ocitnou se v nepohodlných rolích, které by si dobrovolně ani jedna nevybrala. Jsou - podobně jako broskve v názvu -již příliš zralé na to nějak zásadně měnit životní názor, přesto to pro obě znamená šanci rozbít myšlenkové stereotypy, povznést se nad dlouhodobě živenou nenávist. Jejich vnitřní i vnější bitvy budí odpor i pochopení, v každém případě však touhu dospět s oběma hrdinkami k noblesnímu konci.

Kniha tak s lehce ironickým odstupem sonduje, co je vlastně podstata ženství: Koketérie? Mateřství? Schopnost milovat a odpouštět? Intriky a manipulace? Solidarita? Z několika odlišných úhlů pohledu nám autorka předkládá skicu dvou odlišných přístupů k životu a světu, které se v jednom zásadním momentě musejí protnout a navíc ten otřes přežít. (web autorky)

zdroj obrázků: web autorky

____________________________________________

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama