Rozhovor s... Alexandr Demonio

11. prosince 2012 v 1:04 | Adéla Vörösová |  Rozhovory
autor knihy: Alexandr Demonio
název knihy:
Krvavé postřehy
druh: e-kniha
rok vydání: 2012

Autor o knize:
Krvavé postřehy je sbírka povídek o násilných trestných činech podle skutečných událostí, jež jsou situovány do západočeského kraje. Tyto povídky jsem se snažil pojmout s brutalitou a životností mně vlastní. Aniž by to bylo záměrem, promítla se do knihy spousta mých osobních prožitků a zkušeností, které snad příběhům dodávají mrazivou atmosféru a vtažením do děje.
Pyšníš se opravdu osobitým stylem psaní, kdy čtenáře zcela pohltíš. Odkud pochází vůbec první popud/ inspirace k tvorbě tohoto směru?
Abych pravdu řekl, asi už v mládí jsem toužil být středem pozornosti ať už v pozitivním či negativním světle. Tímto druhem literatury, ve kterém jsem nejspíše první svého druhu v Evropě. Někteří se zkouší mě napodobit na jednom nejmenovaném literárním serveru, na který jsem sem tam něco vložil. Ale nikdo se se mnou nemůže rovnat ve faktech, detailech a už vůbec ne lidi šokovat skutečností.

Měl si někdy touhu, ztotožnit se s hlavním hrdinou a začít vraždit?
Ano bez pochyby asi jako každý. Například svoji učitelku fyziky. A tu jsem chtěl skutečně umlátit kladivem (ironický úsměv). Ne jen legrace ale položme si otázku: Co nutí sériové a masové vrahy zabíjet? Často si lidé pletou sériového a nájemného vraha. Nájemný vrah to dělá čistě pro peníze, kdežto sériový vrah zabíjí většinou kvůli fetiši či trofejím. Zodiak, Bufalo Bill a podobní. Masoví vrazi zabíjet musí je to pro ně jako vzduch, co dýchají, např. Charles Manson. Na který druh vrahounka mě tipujete Vy?

I ty jeden… Popsal si mnoho vražd, máš nějakou oblíbenou?
Jo asi jo, nejvíc mě uchvacují dětští vrazi. A jeden obzvláště zajímavý je klučík, co zabil svou malou sestřičku a psa obzvláště brutálním způsobem.


Je tedy tato povídka jedna z těch, které bys určitě doporučil?
No čtenářům bych doporučil knihu jako celek a to opravdu jen pro velmi silné povahy. Jen je škoda, že není větší náklad.

Máš nějaké úmysly, co se týče dalšího ztvárnění knihy, jak by to mělo vypadat?
Ano, pokouším se o druhý díl postřehů, tentokrát se bude jednat o povídky z prostředí organizovaného zločinu.

Jak si již sám říkal, jedná se ve všech případech o povídky podle pravdy, setkal ses někdy osobně s lidmi, kterým dáváš literární tvář? Jestli ano, které setkání v tobě zanechalo největší stopu?
Nenene, bohužel. Všechna info jsou pouze z nezávislých médií.

Přesto dáváš do povídek kus sebe samého, co prožíváš, když je píšeš?
Samotný ten příběh je jako kdyby jsem tam byl, a sledoval to na vlastní oči. Vzrušení a napětí, stejně jako u čtení Kingových knih.

S Kingem máte bezesporu společné, že čtenáře dokonale děsíte. Co jim tím chceš vlastně předat?
Můj pohled na dnešní svět.

Pravda, je to svět, tak jak se k němu mnozí rádi otáčejí zády. Bezesporu se jedná o zvláštní schopnost, umět tohle všechno vnímat. Jak to mění Tvé postoje a názory?
Je to světonázor ne nepodobný V. Klausovi. Tudíž nejsem zastáncem globalizace a na druhou stranu jsem zastáncem mnoha konspiračních teorií.

Děkuji Ti za spolupráci a přeji mnoho úspěchů do budoucna Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ivana ivana | E-mail | 14. července 2014 v 16:56 | Reagovat

Je smutný že pan Trenda nevydal ani písmenko. Co je smutnější,proč autor takového kalibru je schopen opisovat z oněch informativních médiích s přesností na slovíčko do svých povídek. Jako je třebaVor v zakoně. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama