Ve vyšším zájmu; K. McClure: Steven Dunbar opět v akci

23. prosince 2012 v 9:18 | Barbora Hrůzová |  Detektivní

Dílo: Ve vyšším zájmu
Autor: Ken McClure
Překladatel: Libuše Chocholová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Nakladatelství: ALPRESS
ISBN: 978-80-7362-952-6Spisovatel Ken McClure byl pro mne vždy zárukou kvalitního napínavého příběhu z lékařského prostředí, proto jsem při návštěvě knihovny po delší době opět ráda sáhla po jeho novém románu.Stejně jako ve většině McClurových knih je i zde hlavním hrdinou sympatický vyšetřovatel Steven Dunbar z nezávislé organizace Sci-Med.

Příběh začíná v luxusní soukromé lékařské ordinaci, kde synovi jakéhosi velmi bohatého a vlivného člověka oznámí lékař, že má nevyléčitelnou nemoc. Otec pacienta se odmítá vzdát a chce pro syna zařídit velmi kontroverzní léčbu, která má zůstat v naprostém utajení i za cenu zmaření několika nevinných životů. Bohužel mám pocit, že autor už poněkud vyčerpal zásobu nových témat a tato zápletka, jakkoliv se podle anotace zdála neotřelá a atraktivní, byla pro mě mírným zklamáním.

Pokud si přečtete stručnou anotaci na začátku knihy a pak ještě i "Několik slov od autora na závěr", pak v podstatě už znáte celý příběh. Jediné, co se dozvíte teprve v průběhu četby, je, jak na vše vyšetřovatel vlastně přijde. Pokud čekáte, že se dozvíte i totožnost onoho bohatého klienta, který jako by mohl úplně všechno a stál nad zákonem, pak budete stejně zklamaní jako já. Prostě si to musíte domyslet.


Přes tyto zjevné nedostatky nelze knize upřít, že má i svoje kladné stránky. Dobře se čte, příběh má spád, je zde špetka love story a v několika pasážích i napětí, kdy čtenář netrpělivě čeká, co bude dál. Autor také nezapře, že je lékař. Dokáže popsat, jak funguje zdravotnictví ve Velké Británii z pohledu člověka, který se zde aktivně angažoval.


Celkově mohu knihu doporučit jako oddychové a nepříliš náročné čtení na dovolenou, nebo na dva či tři dlouhé zimní večery.
***
Hodnocení: 3/5
***

Knihu Ve vešším zájmu vydal ALPRESS 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama