Čekání na kocoura; Michaela Klevisová

10. dubna 2013 v 12:19 | Natalie Peyrichout |  Ostatní
Název: Čekání na kocoura
Autor: Michaela Klevisová
Rok vydání: 2012
Počet stran: 192 (185 + reklamy)
Nakladatelství: Motto
ISBN: 978-80-7246-680-1

Povídky o kočkách a jejich lidech Alice složitě hledá cestu k dospívající dceři, Delfína už nechce být dál single, Théo těžce nese stěhování z venkova do města, malý David se musí smířit s rozvodem rodičů... Jedno mají všichni hrdinové společné: lásku ke kočkám. Čtrnáct křehkých příběhů o vztazích lidí, kterým autorka přezdívá "kočkaři", vám vykouzlí úsměv na rtech a zároveň vás i dojme. (Oficiální anotace)
Patnáct příběhů s kočkami, patnáct příběhů, které chytnou za srdce. Každý je jiný, ale jedno je přece jen spojuje: láska ke zvířatům a nutnost nebýt lhostejný k osudům čtyřnohých mazlíčků. Nemusíte být kočičí maniak, stačí, když máte rádi jakékoliv zvíře a pochopíte, že v dnešní době je skutečně potřeba se o své mazlíčky starat (ne je připoutat k boudě, nebo nechat se toulat po ulicích, ať si je klidně srazí auto nebo vlak). Samozřejmě, kdo je "kočkař", tak ho příběh "sebere" dvakrát větší silou.


Musím říct, že knížku jsem si koupila trochu z nouze. Vešla jsem do Luxoru, protože jsem nutně potřebovala nakoupit knížky (do knihoven zásadně nechodím od dob, co jsem si společně s knihou přinesla mezi stránkami i předžvýkanou čokoládu) a cíleně jsem šla po Pražském hřbitovu. Ten jsem nenašla, ale prošla jsem kolem regálů s českou beletrií. Obvykle mám raději zahraniční autory, ale obálka s černou kočkou, která je dost podobná mému čičákovi, mě upoutala. Koupě nelituju.


Je pravda, že místy se děj stává poměrně průhledný a až trochu učebnicový. Prostě se řídí přesně danými pravidly psaní, ale samotný závěr povídek mile překvapí. V každém příběhu je šťastný konec a vždy se dostane pomoci těm, kdo ji potřebují. Když si to jen přečtete, zní to neuvěřitelně. Jako pohádka, které se dá jen těžko uvěřit, ale při čtení vám dojde, že je vlastně klidně možné, aby se to stalo i v realitě. To podle mě dodává knížce zajímavý styl. Zdánlivě pohádka, ale vlastně skutečný život. Kdo si chce jen tak oddechově počíst a trochu se pokusit přenést do kůže koček, uvědomit si, že nejsme jediní, kdo má problémy, ale i zvířata to mají těžké, vřele doporučuji si tuto sto osmdesáti pěti stránkovou knížku přečíst.


***

Hodnocení: 5/5

***

Knihu Čekání na kocoura vydalo Motto

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama