Thriller

Černé slunce; Graham Brown

23. února 2013 v 11:09 | Nathalie Peyrichout
Název: Černé slunce (Black sun)
Autor: Graham Brown
Překlad: Šárka Kadlecová
Rok vydání u nás: 2012
Počet stran: 400
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-3781-7

Napínavé pokračování dobrodružného thrilleru Černý déšť: Artefakt, který Danielle Laidlawová z amerického Národního výzkumného institutu, organizace sdružené se CIA, a profesor McCarter, odborník na mayskou civilizaci, přivezli s nasazením života z amazonské džungle, cosi neúprosně odpočítává, přičemž nuly má dosáhnout 21. prosince 2012. Zároveň neznámo odkud čerpá a shromažďuje obrovské množství energie. Z objevených hieroglyfů navíc profesor usuzuje, že někde existují tři další, podobné kameny. Přinášejí tyto předměty lidstvu záchranu, nebo zkázu? A podaří se je objevit dřív, než padnou do nepovolaných rukou? (oficiální anotace)

Černý déšť; Graham Brown

31. ledna 2013 v 4:47 | Nathalie "Surynka" Peyrichout
Název: Černý déšt (Black rain)
Autor: Graham Brown
Překlad: Jiřina Stárková
Rok vydání u nás: 2012
Počet stran: 432
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-3319-2

Národní výzkumný institut Spojených států se zmocní záhadného krystalu s mayskými hieroglyfy. Nález a následné pokusy na něm provedené jej odhalí coby možný zdroj nové energie - čisté, nevyčerpatelné, levné. Na místo nálezu, k troskám mayskému chrámu, odjíždí výprava vedená mladou, ambiciózní Danielle Laidlawovou, která si podle instrukcí najme pilota jménem Hawker, bývalého agenta CIA.
Výprava musí čelit nástrahám brazilské džungle, kde kromě domorodých kmenů řádí i děsiví nezničitelní tvorové, a také multimilionáři Kaufmanovi, jenž chce novou technologii získat pro sebe. Další podivný artefakt, který výprava přiveze zpět, odpočítává čas k 21. prosinci 2012…
Akční, napínavý, exotický a dobrodružný - takový je Černý déšť, debutující thriller Grahama Browna. (Oficiální anotace)

Morrell D., Na ostří: Akce a zase akce

29. ledna 2013 v 6:50 | Barbora Hrůzová

David Morrell
Na ostří
Překladatel: Dalibor Míček
ISBN 978-80-7362-889-5
Rok vydání: 2012
Počet stran: 456
Nakladatelství Alpress edice KLOKAN

Knihy Davida Morrella se vyznačují poměrně širokým záběrem témat, vždy však jde o četbu napínavou, většinou spadající do kategorie thriller. Kniha Na ostří je pak thrillerem super akčním od začátku až do konce, čtenáře po celou dobu téměř nenechá vydechnout.

Aaron a Carl jsou kamarádi od dětství, v dospělosti však už nejde jen o jednoduché přátelství dvou osamělých duší. Každý z nich má trochu jiný žebříček hodnot a jinak nastavené rozpoznávání dobra a zla. Když se po letech znovu sejdou, jejich vztah nutně prošel dramatickou a tragickou proměnou. Stali se z nich nepřátelé na život a na smrt, zároveň však i s příměsí lítosti a pocitu zrady a zmarněné příležitosti.

Většina napínavého románu spočívá v popisování akčních scén. Každou chvíli se střílí, vybuchuje, srovnává se zemí a hlavně se neustále vraždí.

Kladní hrdinové - manželé Aaron a Jamie mnohokrát unikají smrti jen o vlásek, zatímco jejich přátelé, pomocníci a kolegové okolo nich padají jako mouchy. Manželé musejí řešit dvě základní hádanky: kdo je zrádcem v jejich vlastních řadách a čeho chce jejich nepřítel vlastně dosáhnout? Jde jen o pomstu, nebo je za tím něco víc?

Autor nezakrývá svůj obdiv k elitním jednotkám a oficiálním strukturám moci v USA. Přestože se i tam vyskytnou poměrně nesympatičtí jedinci, jako celek jsou jednoznačně "ti správní hoši". Demonstranti a odpůrci ničení životního prostředí, kácení deštných pralesů a vykořisťování zemí třetího světa jsou zde vykresleni jen jako stád o ovcí a vedlejší, dost nepovedený, produkt demokracie.

Celou knihou se pak vine obdiv k tzv. chladným zbraním - nožům všeho druhu. Poučíme se něco málo o historii jejich výroby, o nejslavnějších a nejdražších kouscích a také o způsobech, jakým se nože používají k zabíjení.
Příběh se ovšem velmi dobře čte a díky permanentní akci se jen těžko odkládá. Řekla bych, že by se podle ní dal natočit veleúspěšný hollywoodský superakční trhák, který by se líbil především mužům.

***
hodnocení: 4/5
***

Knihu Na ostří vydal Alpress.

Hayesová S., Prozrazení: Napětí na n-tou

2. ledna 2013 v 10:46 | Barbora Hrůzová

Dílo: Prozrazení
Autor: Sam Hayesová
Překlad: Irena Steinerová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 399
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-2977-5Jsou knihy, které si přečtete, a za týden už si ani nevzpomenete, o čem vlastně byly. Jiné příběhy vám z nějakého důvodu utkví v paměti na velmi dlouhou dobu. Napínavý román Sam Hayesové patří k těm druhým.

Mánie; C. Larsen: Myslíte si, že je znáte, že?

7. prosince 2012 v 0:00 | Veronika Háková
Název: Mánie (Mania)
Autor: Craig Larsen
Překlad: David Petrů
Rok vydání: 2012
Počet stran: 312
Nakladatelství: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-3423-6
__________________________________________
Je lidské mýlit se. V okamžiku, kdy ale takový přešlap učiníte a začne vám jít o holý život, lehkovážnost se jistě velmi rychle vytratí kamsi do tmy. Mánie o jednom takovém velkém omylu vypráví. S chladem i zmatením sobě vlastním.

Odkaz Stonehenge; Christer S.: Není nad akci

6. prosince 2012 v 19:57 | Veronika Háková
http://data.bux.cz/book/003/490/0034901/large.jpg
Název : Odkaz Stonehenge (The Stonehenge Legacy)
Autor: Sam Christer
Překlad: Lenka Faltejsková
Počet stran: 368
Vydal: Knižní klub
ISBN: 978-80-242-3427-4
________________________________

Ve chvíli, kdy jsem listovala katalogem Knižního klubu, mě tato kniha okamžitě zaujala. Nejen pro svou obálku - literatura se podle kabátu soudit nemá, jak známo, ale hlavně anotací, která slibovala ,,Napínavý thriller, v němž nechybějí záhadné kódy, mystické symboly a množství detailů z historie dodnes tajemstvím opředeného Stonehenge, je zdařilým debutem vycházející hvězdy žánru mysteriózních dobrodružných příběhů." (bux.cz) No řekněte, neodvedli pracovníci na oddělení propagace dobrou práci? Se zžírajícím očekáváním jsem posléze vzala toto dílo do ruky a možná právě z důvodu přehnaných očekávání jsem se mírně zklamala.
 
 

Reklama